Ana Sayfa Spor 18 Mart 2022 123 Görüntüleme

Ali Koç: Berke Özer’le sözleşme uzatmayacağız

Fenerbahçe, 6 genç futbolcusu için imza merasimi düzenlendi.

Ferdi Kadıoğlu, Arda Güler, Muhammed Gümüşkaya, Melih Bostan, Osman Ertuğrul Çetin ve İsak Vural, yeni mukavelelere imza attı.

Lider Ali Koç ve futbolcular imza merasiminde açıklamalarda bulundu.

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALAR

Berke Özer açıklaması!

“Her iki tarafın da hayrı için Berke Özer ile seneye birlikte olmama kararı verdik.”

“Pozitif bir husus için bir ortaya geldik”

Birkaç gün önce buradaydık. Tasa verici hususlar için buradaydık. Bugün kulübümüzün yarınlarını dizayn edecek hoş, memnun, olumlu bir husus için bir ortaya geldik.

“Her türlü yatırım tamamen spor odaklı olacak”

Kelam konusu gençler ise topluluğumuzun da ziyadesiyle heyecanlandığını gerek toplumsal medyada gerek geri bildirimde gerek basında memnuniyet verici biçimde izliyoruz. 2018’de vazifeye geldik. Şöyle bir şey demiştim. Bizden inşaat, arazi, yatırım bekleyin. Biz bir spor kulübüyüz. Her türlü yatırım büsbütün ve büsbütün spor odaklı olacak. Hayalimdeki en büyük şey, ayrılırken geri dönüp baktığımda buraya dünya çapında örnekleriyle, muadilleriyle tıpkı düzeyde olabilecek, Türkiye’ye emsal teşkil edecek akademi çerçevesinde de yapmayı hayal ediyoruz. Bunun için önemli bir adım atacağız. Daha ayrıntılı paylaşacağız. Fenerbahçe’nin özkaynaktan, gençlerden mütemadiyen oyuncu yaratma, net ihracatçı olma konusunda olmazsa olmazlarından bir tanesi de bize, ülkemize, ulu topluluğa yakışacak bir akademiye sahip olmak.

“Bizim için tüm oyuncularımız değerli”

Bugün Fenerbahçe Spor Kulübü ve rakiplerimizin de buna dahil, 2-2.5-3 alanla sistemi çevirmeye çalışıyoruz. Bizim 1 tanesi çim saha. Her bakımdan yetersiz. Buna karşın altyapı takımları iyi işler çıkarıyorlar. Bizim için tüm oyuncularımız bedelli, 10-11 yaşından a ekibe kadar fiziken birebir imkanların olması gerekiyor.

“Artık konut, uçak üzere şeyler vermiyoruz”

Geldiğimizde 30 yaş civarıydı grubun ortalaması. 2 yaş düşürdük bunu. 30 yaş üstü oyunculara en çok müddet veren ülke Türkiye. 30 yaş üstü yüzde 36 müddet alıyor. Yaşlılara en çok, gençlere en az müddet veren ülke Türkiye. Gençleşme operasyonuyla birlikte artık Fenerbahçe’nin yapacağı kontratlardan gerek yabancı gerek Türk oyuncular olsun önemli bir yapısal değişikliğe gitmemiz gerekti. Orada da ilerleme sağladık. Evvelce maç başları vardı. 89. dakikada da girsen maç başı alıyorsun. Birinci 11’de başlaman, 45 dakika oynaman, maçı kazanmış olman lazım üzere gibi. Artık konut, uçak üzere şeyler vermiyoruz.

“Antalya kampında 11 oyuncu altyapıdandı”

Antalya kampında 11 oyuncu altyapıdandı. Slavia Prag maçında 5 altyapı oyuncusu takımdaydı. 4 sene önce söylediklerimize daha yakın pozisyondayız.

“Fenerbahçe için değerli, tarihi günlerden bir tanesi”

2 tane yolu var. 1, genç oyuncuları kendi bünyemizde yetiştirmek yahut Ferdi, İsak üzere ya da Türk olmayan bu yaşlardaki gençleri bulup takımımıza katmak. Fenerbahçe için değerli, tarihi günlerden bir tanesi.

İmza merasimlerinde ekseriyetle masada olmazdım. Bugün rica ettim. Ben masadayım. Kalbi de Fenerbahçeli olan 6 pırıl pırıl atletimiz bu masada. Büyük katkı yapma potansiyeli olan, onlarla birebir masayı paylaşmaktan gurur duyduğum 6 oyuncuyla bir ortadayım

“Ferdi yaptığımız birinci transferdir”

Ferdi, bilmiyorum kendisi biliyor mu, ben lider seçildikten sonra yaptığımız birinci transferdir. İtalya’nın Sardunya Adası’na gittiğimde Cocu ile görüştüm. NEC’te oynayan bir Türk çocuk var, ne düşünüyorsun dedim. Çok iyi olur, çok iyi tanıyorum dedi. Ferdi’yi transfer ettik.

“Vitor Hoca’ya teşekkür ediyorum”

Birinci dönem U19’la daha çok maça çıktı. Bu dönem tavan yaptı. Vitor Hoca’ya da teşekkür ediyorum. Performansının gelişmesinde onun da katkısı olduğunu biliyorum. Bunu Ferdi’ye de sordum. Ferdi’den çok mutluyuz, memnunuz, kontrat uzattığı için daha da mutlu, daha da memnunuz. Türk Ulusal Kadrosu’nu seçti 3 ulusal ekip ortasından. Onunla çok konuştuk bu mevzuda. Gerçek yolu seçti.

“Ferdi İsviçre çakısı gibi”

Ferdi İsviçre çakısı üzere. Nereye koysan oynuyor. Babasına da teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Hem Ferdi’nin hem Fenerbahçe’nin yolu açık olsun. Futboldaki muvaffakiyetini lisan konusunda gösteremiyor. Ona bir amaç verdik. En yakın vakitte Türkçesini de ilerletecek. Ferdi, Ozan’dan sonra bu kadronun en eskisi. Yakında kaptan da olur.

“Fenerbahçe’ye çok katkı verecek”

Muhammed Gümüşkaya’yı çok grup istedi. 11 yaşından beri burada. Biz değerlendirecektik bu teklifleri. Vitor Hoca, Muhammed’i satmayacaksınız, kiralık da vermeyeceksiniz, ben bu çocuğu yetiştireceğim dedi. Keza o denli de oldu. Avrupa maçında hepimizi ayağa kaldıran golü attı. Bugün kendisini daha fazla geliştirip, inandığımız bir yerden de teklif geldi. Kadronun kapasitesine, hocanın Muhammed’i oynatacağına inandık. Giresun’a gitti. Orada da fark yaratıyor. Sergilediği futbol ve katkısı, kadronun sonuçlarına direkt tesir yapıyor. Kümede kalma müsabakasında daha büyük katkıları olacaktır. İyi ki bizde kaldı, iyi ki o yanılgıyı yapmadık. Burada kalacak. Fenerbahçe’ye çok katkı verecek.

“Gerçek bir Fenerbahçeli”

Ertuğrul üzere, Altay üzere kalecileri keşfettik. Ertuğrul 11 yaşından beri burada. Gerçek bir Fenerbahçeli. U19’un kalecisi. Kaleci hocaları, başka teknik takımdakiler, hem Vitor hem İsmail Hoca zamanındakiler övgüyle bahsediyor Ertuğrul’dan. Kalemizin teminat altında olduğunu söylüyorlar. Her daim yolun açık olsun. Altay ile çok takılıyorsun herhalde, yaşına nazaran daha olgunsun. Tam bir profesyonelsin. Sayende uzun yıllar kaleci ıstırabı çekmeyeceğiz.

“Arda Güler, inşallah daima güler”

Arda Güler, inşallah daima güler. Arda için öncelikle Sayın Murat Cavcav’a teşekkür ediyorum. Bu transferin gerçekleşmesi nedeniyle teşekkür ediyorum. Gençlerbirliği’ne, bu türlü bir futbolcu yetiştirdiği için teşekkür ediyorum. Ben nazara inanan biriyim. Allah nazarlardan saklasın. İnşallah bir zahmet, sakatlık yaşamazsın ve üzerine koyarak devam edersin. Daha çok başındasın mesleğinin. Tarihe de geçtin, en genç golcü olarak. Annesi babasıyla da yakinen tanışıyoruz. Sizleri de tebrik ederim. Çok hoş bir evlat yetiştirmişsiniz. Arda için iyi para verdik. O denli parasız gelmedi. Arda konusu birinci önüme geldiğinde bir fotoğraf vardı. Fenerbahçe, Alex posterlerinin önünde bağdaş kuran, akademik açıdan başarılı bir çocuk. Arda’yı isteyen birçok kulüp vardı, vermemişlerdi. Sonra ben aradım, anlaştık. Çok yolun başındasınız. Aman aman. Basın sizi bir günde gökyüzüne çıkarır, bir günde yerin tabanına batırır. Çok çok dikkat edin. İsmail Hoca’ya da teşekkür edin. ‘Hocam neden oynamadı, neden yedekten girdi’ dediğimde ‘Bir planım var’ dedi. Vitor’a da teşekkürler. O da sana inandı, oynattı. İkisinin de üzerinde emeği var.

“Bizi en çok zorlayan kontrat Melih Bostan’dı”

Bizi en çok zorlayan mukavele Melih Bostan’dı. Melih’in attığı golleri, muazzam tekniğini görmediniz. Hem sizler hem tüm Türkiye çok kısa mühlet içerisinde bu yeteneği göreceğiz. Yıllarca hem ulusal gruba hem Fenerbahçe’ye hizmet edersin. Melih’in bir özelliği de her yaş kümesinde gol hükümdarı oluyor. Gol talihi var. Bizim de en büyük eksikliğimiz gol yolları ve baht. Allah sakatlıktan korusun.

“İsak Vural, buranın en genci”

İsak Vural, buranın en genci. Onu Arda ve Ferdi’ye emanet ettim. Arda ile oda arkadaşı. Büyük kulüplere karşın onu cezbedebilmeye inanmıyorduk. Kısmet işte. Kısmet varsa o denli ya da bu türlü oluyor. İsak, 4 lisan bilen birçok kulübün peşinde koştuğu biri. Ferdi’nin annesi Kanada, babası Türk; İsak’in babası Türk, anne İsveçli. 12 yaşından beri Portekiz’de. Bu kıssayı bir gün daha kapsamlı anlatırız. Tek bir sebep vermem gerekirse İsak’ın babası fanatik derecede Fenerbahçeli. Bütün maçları seyrediyorlar. Çocuklarını da o denli yetiştirmiş. 1 kızı, 2 oğlu var. İsak bugüne kadar Türkiye’de pek yaşamadı, tatile geliyordu yalnızca fakat babası nedeniyle Fenerbahçe’yi yaşadı. Doğduğundan beri Fenerbahçe’yi yaşıyor. Ondan da çok büyük beklentilerimiz var. Bizim a grupla egzersiz yapacak. U19 ile maça çıkacak. Arda a ekibe geçince U19’da eksikliği hissedildi. O eksikliği İsak kapatacakTüm bu masada olanlar üzere kendisinin uzun mühlet Fenerbahçe’ye hizmet edeceğine, hem ekonomik hem de futbol manasında Fenerbahçe’ye çok hizmet edecektir.

Ferdi Kadıoğlu: Çok fazla durumda oynadım

“Çok fazla konumda oynadım. Benim için en değerlisi oynamak. Bu konumlara adapte olmak için bana yardımcı oldular. Ulusal ekipte sağ bek oynattıkları vakit sinirlenmiştim. Ersun Hoca da beni sağ beke koyunca kızmıştım”Muhammed Gümüşkaya: “Bu mukaveleler benim için formalite”

Çok memnunum. Bu vakte kadar bana dayanağı esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Burası benim konutum, yuvam, konut sahibiyim ben burada. 11 yaşımda girdim kapıdan. Fenerbahçe sevgisi çok küçükken kalbime girdi. Bu mukaveleler benim için formalite. Ben Fenerbahçe ile kalbimde bir ömürlük kontrat imzaladım. Burada çok fazla yetenekli kardeşim var. İnşallah en güzeli olur. İyi ki Fenerbahçe

Arda Güler: “Sözleşme bizim için prosedür”

Aileme, hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’ye uzun yıllar hizmet ederiz inşallah. Mukavele bizim için prosedür. Ben zati Fenerbahçeliyim. Oynuyorum, oynamaya devam edeceğim. İyi ki Fenerbahçe.

“Alex benzetmeleri için teşekkür ederim. Alex benim çocukluğumdan beri idolüm. İnşallah onun üzere olabilirim. His patlaması oldu gol attıktan sonra. Atınca Alex üzere sevinmişim. Hiç fark etmedim.”

Ertuğrul Erçetin: “Fikirtepe, Can Bartu, Samandıra her yerde oynadım”

Bugün burada olmamda kimin zerre kadar üzerimde hakkı varsa teşekkür ediyorum. Ben 11 yaşımda Fenerbahçe’ye geldim. Fikirtepe, Can Bartu, Samandıra her yerde oynadım. Bu mukavele yalnızca prosedür. Biz Fenerbahçe’nin çocuklarıyız. İyi ki Fenerbahçe!

Melih Bostan: “Buraya geldiğimden beri bu forma altında çok keyifli, gururluyum”

“Ben bu kulübe 12 yaşımda geldim. 6 yıldır buradayım. Buraya geldiğimden beri bu forma altında çok keyifli, gururluyum. Çok küçük yaştan beri a kadroda çubuklu formayla gol atmanın hayalini kuruyorum. Kulübüm bana bu talihi verdi. Ben de çok çalışıp bu talihin karşılığını vereceğim. İyi ki Fenerbahçe!”

İsak Vural: “Kalbimde olan Fenerbahçe aşkıyla konuşacağım”

“Bugün sabah bir ileti almıştım. Bugün söylemem gerekenlere dair ancak onları söylemeyeceğim. Kalbimde olan Fenerbahçe aşkıyla konuşacağım. Ben sarı lacivert renklerle doğmuş, büyümüş biri olarak bu stadyumda dünyanın en taraftarlarıyla oynamak için hayal kurdum. Babam ve dedem büyük Fenerbahçe taraftarıydılar. Bana bu sevgiyi aşıladılar. Ben elimden gelenin en düzgününü yapacağım. İyi ki Fenerbahçe!”

Haber7

50 tl deneme bonusu veren siteler hack forum hack forumu hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu